نصب team speak در لینوکس

نصب team speak در لینوکس

آخرین بروزرسانی

در این مطلب قصد داریم که نحوه نصب team speak در لینوکس را شرح دهیم. همان طور که می‌دانید team speak نرم افزار جالبی است که گیمرها از آن استفاده می‌کنند.

نصب team speak در لینوکس

team speak در مخازن اکثر توزیع‌ها نیست به همین خاطر ما باید از وب‌سایت این نرم‌افزار برای نصب آن استفاده کنیم. می‌توانید برای دانلود به این لینک مراجعه کنید. هنگام دانلود، فایلی با پسوند run با حجم حدود ۷۰ مگابایت دریافت می‌شود. پس از دانلود، نیاز است به فایل دسترسی‌های لازم رو بدهید:

سپس فایل را اجرا می‌کنیم:

حال با این قسمت مواجه می‌شویم که مربوط به لایسنس team speak است. شما باید یک بار اینتر را بزنید و سپس کلید q رو فشار دهید و بعد از آن y رو تایپ کنید:

نصب team speak در لینوکس

در همان دایرکتوری که این فایل قرار دارد، دایرکتوری جدیدی تحت عنوان TeamSpeak3-Client-linux_amd64 ایجاد می‌شود. وارد این دایرکتوری شوید. اگر به فایل های موجود در این دایرکتوری توجه کنید می‌بینید که چندین فایل اجرایی هم وجود دارد که با دادن دسترسی و اجرا کردن آن، team speak را اجرا خواهید کرد:

و برای اجرا:

می‌بینید که team speak اجرا شد. اما برای این که هر بار مجبور به رفتن به این دایرکتوری و اجرای این فایل نشوید می‌توانید با تعریف یک alias فقط با یک فرمان team speak را اجرا کنید. برای انجام این کار باید ابتدا فایل bashrc که مخفی است را با ادیتور خود، باز کنید (در اینجا از Vim استفاده شده):

سپس این خط را در این فایل اضافه نمایید:

در ادامه فایل تغییرات را ذخیره کرده و از فایل خارج شوید. سپس در خط فرمان دستور teamspeak را اجرا کرده تا team speak اجرا شود.

منبع: لینوکس برای زندگی نوشته «امیررضا»

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.