درباره من

اینجانب فرشید نوتاش حقیقت متولد ۸ فروردین ۱۳۶۳ صادره از تهران دوره کارشناسی خود را در سال ۱۳۸۷ در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار در دانشگاه آزاد تفرش به پایان رساندم.

کارآموزی اینجانب، ضمن آشنایی بنده با سیستم‌عامل گنو/لینوکس رقم خورد و در شرکت «فناوری اطلاعات و ارتباطات متن‌باز» (واقع در مرکز رشد دانشگاه شریف) آغاز شد. در حین کارآموزی در تدوین مستند «چارچوب کلّی طرح مهاجرت به نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز – سازمان فناوری اطلاعات» نیز مشارکت داشتم.

پس از آن به همراه خانواده به شهرستان ارومیه مهاجرت کردم و به کمک یکی از اعضای «طرح ملّی لینوکس»، انجمن کاربران لینوکس ارومیه (لاگ ارومیه) را تأسیس نمودم. در سال ۱۳۸۸ بنا به دلایلی که از ذکر آن معذورم، انجمن کاربران لینوکس ارومیه منحل شد.

چند سال بعد، اولین «سامانه کتابخانه نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز» را به آدرس Libooks.ir ایجاد کردم که در آن زمان استقبال خوبی از این سایت شد. (متأسفانه در حال حاضر این وب‌سایت فعال نمی‌باشد.)

در این خصوص سایت لینوکس سیزن (به عنوان مدیر سایت Libooks) مصاحبه‌ای را با بنده انجام دادند که آن را می‌توانید در این لینک مطالعه نمایید.

در سال ۱۳۹۳ به شهرستان ساوه مهاجرت کردم و به تدریس سیستم‌عامل گنو/لینوکس اوبونتو و سیستم مدیریت محتوای وردپرس در آموزشگاه‌های کامپیوتر ساوه پرداختم.

همچنین در نیمسال تحصیلی ۱-۹۴-۹۳ (مهرماه ۱۳۹۳) موفق به تدریس واحد درسی «کارگاه سیستم‌عامل ۲» با چهارچوب محتوایی «سیستم‌عامل گنو/لینوکس اوبونتو نسخه ۱۴٫۰۴» در دانشگاه فنی و حرفه‌ای ساوه (جراحی‌زاده) شدم و با کمک دانشجویانم، انجمن کاربران لینوکس ساوه (لاگ ساوه) را تشکیل دادم.

در مهرماه ۱۳۹۴، انجمن کاربران لینوکس ساوه با مشارکت جهاد دانشگاهی ساوه، سمیناری را با محوریت موضوعی «گنو/لینوکس» به‌صورت رایگان برگزار کرد.

در همان سال مجدداً در دانشگاه آزاد واحد تفرش در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک، مشغول به تحصیل شدم.

همچنین ترجمه «راهنمای گروه کاربری لینوکس (Linux User Group Howto)» نوشته Rick Moen را به‌صورت کتاب الکترونیکی، برای اولین بار منتشر کردم.

در ادامه، متن پیشنویس «اساسنامه ایرانی انجمن‌های کاربران لینوکس» را به‌صورت پیشنهادی به سازمان فناوری اطلاعات ایران ارائه نمودم که مورد استقبال قرار گرفت.

در آبان‌ماه ۱۳۹۴ در اولین همایش ملّی اقتصاد مقاومتی دانش‌بنیان دانشگاه آزاد واحد تفرش مقاله «نقش لاگ در پیشبرد دانش و اقتصاد» را در قالب سخنرانی ارائه کرده و مقام «دانشجوی پژوهشگر برتر» را در دانشگاه آزاد تفرش کسب کرده و در سال ۱۳۹۵، انجمن کاربران لینوکس تفرش (لاگ تفرش) را نیز تشکیل دادم.

در نهایت، بابت فعالیت‌های فنی و آموزشی در زمینه نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز طی سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ از معاونت توسعه و مدیریت شبکه ملّی اطلاعات (سازمان فناوری اطلاعات) موفق به کسب گواهی تقدیر شدم.

تصویر اسکن شده مدارک مربوطه در ادامه قابل مشاهده می‌باشد.

با احترام فراوان

فرشید نوتاش حقیقت

دکمه بازگشت به بالا
بستن