سیستم مدیریت محتواطراحی وبوردپرس

چرا سیستم مدیریت محتوای وردپرس بهترین است

در این آموزش قصد داریم دلیل انتخاب سیستم مدیریت محتوای وردپرس به جای دیگر موارد را بررسی کنیم. در آموزش‌های پیشین به محبوبیت وردپرس اشاره داشته و اعلام کردیم بیش از ۲۰ درصد طراحی وب سایت های انجام شده در سرتاسر وب با استفاده از این CMS بوده است.

می‌توان گفت محبوبیت، توسعه سریع و پیشرفت یک سیستم مدیریت محتوای متن‌ باز بیشتر به خاطر رایگان و در دسترس عموم بودن آن است. وب‌سایت‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و برندهای بزرگی در جهان وجود دارند که علیرغم داشتن قدرت پرداخت هزینه‌های کلان برای طراحی سایت، از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنند. در ادامه نگاهی به برخی از وب‌ سایت‌‌های مطرح جهان که با استفاده از این CMS ایجاد شده‌اند خواهیم داشت.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس

برخی از وب‌سایت‌های وردپرسی جهانی

برخی از وب‌سایت‌های وردپرسی ایرانی

رایگان بودن همیشه دلیلی بر بی‌کیفیتی نیست!

برای مشاهده وب‌ سایت‌هایی که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس ایجاد شده‌اند می‌توانید به آدرس WordPress.org/showcase مراجعه کنید. اما آیا زیاد بودن استفاده‌کنندگان از وردپرس دلیل خوبی برای تشویق ما به بهره گرفتن از آن برای طراحی سایت است؟ واقعا چرا وردپرس را باید استفاده کنیم؟ وردپرس نرم‌ افزاری رایگان و متن‌ باز به همراه یک جامعه کاربری غنی متشکل از توسعه‌دهندگانی از سراسر جهان است، افرادی که به طور مستمر بر بهبود این نرم‌ افزار و ایجاد افزونه (Plugins) به منظور گسترش عملکرد آن تمرکز دارند.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس

به بیان رسمی‌تر، سازندگان وردپرس با کدنویسی دقیق و کامل و در اختیار قرار دادن امکانات و APIهای فراوان برای توسعه‌دهنگان، این امکان را ایجاد کرده‌اند که سایر افراد نیز بتوانند به راحتی اقدام به ساخت و توسعه افزونه برای وردپرس کنند به طور کلی سازندگان وردپرس دو هدف اصلی را دنبال می‌کنند:

اهداف اصلی سازندگان وردپرس

  1. کاربر پسندی
  2. رعایت استانداردهای جهانی

سیستم مدیریت محتوای وردپرس

اما در نهایت پاسخ پرسش «وردپرس چیست؟» چه خواهد بود؟ پر واضح است که سیستم مدیریت محتوای وردپرس قابلیت‌های بسیاری را داراست، اما چند ویژگی آن نقش پررنگ‌تری را در پیشبرد اهداف و افزایش محبوبیتش ایفا می‌‌کند در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس

مهمترین مزایای سیستم مدیریت محتوای وردپرس

  1. رایگان بودن
  2. کاربر پسندی (سهولت استفاده)
  3. عدم وابستگی به طراح یا برنامه‌نویس خاص و امکان ایجاد وب سایت بدون داشتن دانش برنامه‌نویسی
  4. سازگاری با موتورهای جستجو (Search Engine Friendly) در راستای بهبود سریع رتبه وب سایت
  5. پشتیبانی جامعه عظیم کاربری

در آموزش‌های بعدی به چگونگی به‌ کارگیری وردپرس پرداخته و جزئیات انجام کار را ارائه خواهیم کرد.

منبع: گجت نیوز نوشته «فرشید نوتاش حقیقت»
https://bit.ly/38N8wuQ
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن